Cena  Kč

22.10.

Balkonový Aron

Neznámé
Havířov 1, Frýdek-Místek
Cena1,000 CZK
volala nám paní a plakala, že v Horní Suché je na balkóně neustále zavřený pes, kterého majitelé a děti mlátí. Žil tam zavřený několik měsíců. Jeli jsme tam a byla to pravda. Opět romská rodina, opět pes na obtíž. Klasika - pes patřil matce, ta ho z důvodu stěhování odložila u dcery, do malého bytu plného malých dětí. Tak šup s ním na balkon. Děcka ho trýznila, křičelo se po něm, venčili ho max jednou denně, někdy ani to ne. Když jsme ho z balkonu pustili do bytu, plazil se a schovával mezi židlemi. Když vyšel ven, zvedl nohu a čural asi 5 minut. naštěstí nám ho bez váhání vydali a teď už je Aronek u naší pěstounky.


Ta o něm po pár dnech píše: " Nevím jestli bude vhodný ke zvířatům. On jim dává pokoj, většinou si jich nevšímá. Ale na druhou stranu je honí a začíná se to stupňovat. Nevím, nemůžeme na to přijít, co to spouští. Celý den chodí po dvoře mezi slepicemi a kočkami a zničehonic je začne honit. Kolem kočky projde x-krát a potom se najednou zastaví, našponuje ocas a začne vrčet. Pokud ho nezastavím, tak vyjede. Dobrá stránka je, že se nechá odvolat, velmi dobře reaguje na slovo ne, nesmíš! Stále nemůžeme přijít na to, jak by se vyblbnul. Nezajímají ho žádné hračky. Včera už na procházku neměl náladu, je venku vlastně celý den, šmejdí po zahradě a díky bohu se nesnaží utíkat. Na zapískání přijde. Autem jezdí v klidu, na děti reakci nemůžu říct, na vodítku trošku táhne.Neskáče na gauč, křeslo apod. Leží buď v pelíšku nebo si lehne pod stůl, židli. Má rád hlazení, to si přijde a skočí si předníma packama na vás a nechá se hladit. Nerad když ho vezmete na klín nebo na ruce. Pokud si sednu na zem a chci si s ním hrát nebo ho hladit, hned uteče pod židli nebo do pelechu a trvá mu tak 10 minut než vyleze, to nepřijde ani na zavolání. Prostě hladit jenom když člověk sedí na židli nebo stojí. To vykouzlí při drbání takový úsměv Emotikona smile Sám doma zvládne být bez problému. Štěkal jenom když jsme venku dělali rachot. Nic neničí".

Aron za pár dní, kdy byl neustále zalezlý dělá velké pokroky. Je to hodný, mazlivý a nenáročný pes. Starý zhruba 7 let, mix jezevčíka, krásně žíhaný, velikostně také jako jezevčík, do 10 kg, velmi poslušný, neutíká, dobře odvolatelný. Je vhodný ke komukoliv, feny neřeší, u psů nevíme, ale to vcelku pohodář. Není vhodný k malým dětem, má z nich paniku.Aron je odčervený, odblešený, očkovaný, čipovaný a kastrovaný.Adopční poplatek 1000 kč pro MS spolek na ochranu zvířat, nachází se u Havířova
Inzerát je publikován na serveru bazos.cz, HafPac nezodpovídá za jeho správnost a zobrazuje pouze upoutávku.