Cena  Kč

21.10.

Fenka Arunka by si přála domov, pomůžete?

Neznámé, fena
Poděbrady 1, Nymburk
Vhodná jedině do domu se zahradou
Vhodná ke psům
Není zatím vhodná na výlety ani do města
Ideální na farmu, nebo na velký pozemek
Nevhodná k malým dětem
Prosíme za ní, aby našla zkušeného člověka
Aruna je křížence zřejmě ovčáka, knírače a jistě i dalších plemen či voříšků. Je výškově asi jako labrador, štíhlá, má hrubší srst a roztomilé uši. Dostala se k nám od alkoholika, který jí surově týral. Fenku zachránili hodní lidé, vyprosili jí a přivezli k nám. Fenka má samozřejmě díky tomu zacházení následky a tak potřebuje nyní zkušeného člověka, který jí pomůže. Je evidentní, že byla surově bitá do hlavy rukou a různými předměty, byla kopaná, plašená a dlouhodobě zavíraná, nikdy nechodila na vodítku. Byla tak hubená, že jí lezly žebra, přibírá, ale velmi pomalu. Nebyla zřejmě zvyklá moct jíst. Nejraději má hovězí a rybí maso.

Je zvyklá na psy, dalších zvířat si nevšímá. Udělala u nás velké pokroky, dobrovolně se mazlí a vítá nás. Doma se nechová jako ničitel věcí a vydrží i sama. Nicméně jí nabízíme pouze do domu se zahradou na klidném místě. Rozhodně není vhodná do města. Nedoporučujeme jí ani k dětem. Prudkých pohybů se panicky leká, až je schopná se uškrtit, stejně reaguje i na nápřah.

Na zahradě je třeba, aby měla zabezpečený kotec, nebo nějakou místnost, kde je možné jí v případě potřeby zavřít. Nutný je pevný plot, nemá sice tendence utíkat, ale zabezpečení je třeba nepodcenit, útek by pro ní znamenal smrt.

Proto hledáme ZKUŠENÉHO člověka, kterému půjde o to Arunce pomoct a který ovládá psí psychologii, vyzná se i ve výcviku a bude s Arunkou dále pracovat. Není to zatím pes pro začátečníky. U nás proběhla základní socializace a každý den pečlivě pracujeme na odbourání strachu. Věříme, že se jí ujme někdo zodpovědný, který jí vynahradí předchozí život.

Fenka je kastrovaná, očkovaná, čipovaná, odčervená.

v azylu u Poděbrad, kontakt: denisa.tlapka@seznam.cz tel 776 083 090
Inzerát je publikován na serveru bazos.cz, HafPac nezodpovídá za jeho správnost a zobrazuje pouze upoutávku.