Cena  Kč

Jak vybrat jméno pro pejska

Základním pravidlem při výběru psího jména je to, že se vám musí líbit a dobře vyslovovat. Pejsek po pár dnech u vás už bude vědět jak se jmenuje, takže není dobré jména měnit. Například mu první týden říkat Max, druhý týden Alík a následně Tom, takovýto přístup jej spíše mate. Hned od prvních dnů u vás používejte jedno jméno, maximálně s pár drobnými úpravami, například fenka má jméno Cherry, ale bez problémů na ní můžeme říkat i Cherriska, Cherrísek, či Chér (atd.).

Mnoho výcvikářů i chovatelů doporučuje, aby měl pes ve svém jméně nějaké zvučné písmeno (například R, S, Z apod.) a jméno bylo přiměřeně dlouhé. Je jednodušší na psa volat “Bene ke mně“ než “ Benjamine ke mně“. Zvučné písmeno se hodí zejména na výcvik, protože i podle přízvuku pejsek pozná jak moc je použití jména naléhavé, jako příklad bych uvedla fenku jménem Daisy, když chceme, aby se na nás pejsek pouze podíval, zavoláme “Dejzííí“, když chceme upozornit na nežádoucí chování, či nutně potřebujeme zaujmout pozornost psa, zavoláme “Dejz“.

Psi s PP už od narození mají jméno od chovatele, jméno obsahuje vlastní jméno a název chovatelské stanice. Vlastní jméno všech štěňátek ve vrchu začíná na stejné písmeno, které je dané tím o kolikátý vrh se v konkrétní chovatelské stanici jedná. Někteří chovatelé dávají možnost budoucím majitelům jméno vymyslet. Samozřejmě pejskovy, který má v PP uvedeno Alík Bílý tesák můžeme říkat třeba Maxi.

Mohlo by Vás zajímat: Jak se rozhodovat při výběru pejska