Cena  Kč

Příprava na pejska

Příchod pejska je pro každého radostná událost, ale i začátek určité zodpovědnosti. Tím, že si pejska pořídíte, se zavazujete k tomu, že o něj po celý jeho život budete pečovat. Každý pes vás potřebuje, musíte jej krmit, dávat vodu, poskytnout klidný pelíšek nebo boudu, venčit jej, pečovat o srst a tak dále.

Pejsek na zahradě

Držet pejska na zahradě vyžaduje méně práce, než jej mít doma. Než si pejska pořídíte, je nutné, aby měl boudu, nejlépe zateplenou. Boudu lze koupit, ale i si jí svépomocí vyrobit. Když má pejsek volný pohyb po zahradě odpadá vám práce s venčením (konáním potřeby), ale bobky po zahradě stejně uklízet musíte. Většina pejsků se naučí svou potřebu vykonávat na jedno místo, které si sami zvolí. I když má pejsek volný pohyb na zahradě, potřebuje kontakt s vámi a procházky či jiné aktivity, jinak se může stát, že si zábavu najde sám. (vyhrabávaní květin, nadměrné štěkání apod.)

Pejsek v bytě

Chovat pejska v bytě je trochu náročnější nikoliv nemožné, mnoho lidí má předsudky, že velký pes se do bytu nehodí, ale není tomu tak, většina plemen nemá žádný problém s životem v bytě, ale musíte jim dát dostatečnou možnost pohybu a chodit je venčit. Pes potřebuje minimálně 3x(lépe 4x – 5x) za den jít vykonat potřebu ven, z toho by měl mít minimálně jednu nebo dvě delší procházku.

Pejsek vydrží zavřený sám kolem 8 hodin bez problémů, malá štěňátka mnohem méně, také malá štěňátka potřebují mnohem častěji konat potřebu. Je dobré pejska, v době vaší nepřítomnosti naučit odpočívat, aby věděl, že když odejdete tak se má spát. Pokud péči o pejska v bytě budete zanedbávat, zajisté vám to vrátí v podobě zničeného nábytku, bot, loužiček na koberci apod.

Péče o psa

Jak o psa pečovat závisí spíše na jeho plemeni, například Bišonek potřebuje mnohem méně pohybu něž Border kolie, na druhou stranu potřebuje daleko častější péči o srst. Každý pes potřebuje, krmení procházky, kontakt s vámi a péči o srst v závislosti na jejím typu.

Nákupní seznam před příchodem pejska (aneb to co budete určitě potřebovat)
  • Krmení a pamlsky
  • Pelíšek nebo bouda
  • Misky (minimálně 2 – na vodu a krmení)
  • Obojek nebo kšíry
  • Vodítko
  • Hračky
Mohlo by Vás zajímat: Příjezd domů