Cena  Kč

Příjezd domů

Cesta domů

Přišel den D a domů si vezete vašeho nového kamaráda, na cestu autem je dobré si vzít nějaký ručník či hadr, kdyby se štěňátko počůralo. Pokud vás čeká dlouhá cesta je potřeba dělat pauzy, aby se pejsek mohl vyvenčit.

Od chovatele většinou dostanete takzvaný startovní balíček, ve kterém jsou granule na prvních pár dní, hračka a kousek nějakého hadříku, který voní “po mamince“.

První krůčky v novém domově

Po příjezdu pejska seznamte s jeho pelíškem a prostorem ve vašem domě, popřípadě i se zahradou a ostatními členy nové smečky. Je pravděpodobné, že cesta a exkurze domu pejska unaví, proto jej nechte odpočívat. Buďte s ním, protože pejsek vás začne považovat za nové ochránce a navážete si dobrý vztah.

První noc

Ať už pejsek bude v budoucnu nocovat uvnitř nebo venku prvních pár nocí jej nechte spinkat ve své blízkosti. Stýská se mu, je možné, že bude kňučet, ale vaše přítomnost jej zajisté utěší.

První týden

Dokud není štěňátko plně očkované nemělo by chodit mezi psi a do nebezpečných míst, jako jsou frekventované psí parky, psí akce a cvičiště, nicméně v dnešní době už není takové riziko nějaké nákazy, ale opatrnost se zajisté vyplatí.

Se štěňátkem si co nejvíce hrajte, zvykejte jej na vodítko a obojek, učte jej být samotné (pro začátek stačí pár minut a pak se hned vraťte a moc jej chvalte), učte jej čistotě (z každé loužičky venku doslova skákejte radostí a hodně odměňujte.)

První měsíc

Pokračujte v učení čistoty a chování o samotě (prodlužujte čas, kdy je pejsek doma sám), hodně si spolu hrajte, komunikujte, mazlete se. Štěňátko v této době již dostane všechna očkování a budete moct na procházky a popřípadě i do štěněcí školičky, kde se pejsek socializuje a hlavně si pohraje se svými vrstevníky.

Mohlo by Vás zajímat: Příprava na příchod pejska